Neradote prekės? Skambinkite

+370 693 65525

Čiužiniai

Kaip išsirinkti čiužinį: viskas apie standumą, užpildą, spyruokles ir kainą

Klausimas „Ant ko tu miegi?“ yra beveik toks pat svarbus, kaip „Su kuo?“. Nemiga, nugaros skausmai dabar kankina vos ne kas antrą žmogų. Perskaitę mūsų straipsnį sužinosite, kaip pasirinkti tinkamą čiužinį.

Pirkdami čiužinį, galite (ir turėtumėte!) ant jo pagulėti įvairiose padėtyse tam, kad suprastumėte, ar jis jums tinka. Ekspertai, beje, pataria pirmiausia prisėsti ant krašto – taip išsiaiškinsite kiek gaminys yra minkštas. Po to atsigulkite ir išbandykite, galbūt, būsimą pirkinį. Ir nepamirškite mūsų patarimų.

Įprastas čiužinys ar ortopedinis?

Visi medžioją pastarąjį, tačiau kas tai yra daugelis netgi nežino. Terminas „ortopedinis čiužinys“ yra viso labo tik gana neseniai sugalvota reklaminė gudrybė, kuri žada patogiausią stuburo poziciją, suteikiant vienodą spaudimą kūnui spyruoklių arba specialaus elastinio užpildo pagalba. Tačiau iš tiesų, beveik visi dabartiniai modeliai gali būti vadinami ortopediniais. Jie skiriasi tik užpildo medžiagomis, apmušalais arba naudojamomis spyruoklėmis.

Svarbu nepamiršti, kad turint sveikatos problemų, čiužinys nugaros negydo, o tik palaiko kūną teisingoje padėtyje miego metu. Taigi, pirmiausia geriau investuoti laiko į gero specialisto konsultaciją, o ne ieškoti brangiausio ortopedinio čiužinio.

Kokio standumo čiužinys reikalingas?

Lovos gravitacijos dėsnis: kuo didesnis svoris, tuo kietesnį čiužinį reikėtų rinktis. Mes neabejojame, kad dauguma moterų yra lengvos kaip plunksnelės, bet jei šalia miega apkūnus vyras (arba „Apolonas“ su pripumpuotais raumenimis), būtinai atkreipkite dėmesį į savybę, vadinama atsparumu svoriui: jis turi būti susietas su svoriu asmens, kuris gulės lovoje.

Turėkite omenyje, kad pigūs čiužiniai yra linkę formuoti išgulėjimus, todėl perkant tokį modelį prie deklaruojamo atsparumo derėtų papildomai pridėti nedidelį skirtumą.

Čiužinio spyruoklės ir užpildas

Iš ko tik dabar čiužinių negamina. Pirma, jie gali būti su spyruoklėmis ir be jų. Antra, užpildo juos taip pat skirtingai. Kieti užpildai - kokoso pluoštas, bi-kokosas, sizalis. Minkštas - natūralus lateksas, poliuretanas, halconas, Memorix (įgauna kūno formą, bet jis nėra pigus).

Teisingas čiužinio pasirinkimas daugiausia priklauso nuo individualaus asmens. Kieti, su nepriklausomomis didelio tankio spyruoklėmis ir užpildyti kokoso pluoštu tinka antsvorį turintiems žmonėms. Jie taip pat gali apsvarstyti galimybę įsigyti kokosu užpildytą gaminį be spyruoklių, tačiau būtinai didelio aukščio (nuo 15 cm). Vidutinio svorio pirkėjams tinka dauguma modelių su nepriklausomomis spyruoklėmis. Liesiems geriau atkreipti dėmesį į minkštus spyruoklinius modelius be kokoso pluošto arba minkštus ar pusiau standžius be spyruoklių.

Taip pat atkreipkite dėmesį į medžiagų ekologiškumą. Spyruokliniai čiužiniai paprastai yra dedami ant kieto paviršiaus. Jei lovos dugnas pagamintas iš lentelių, kurios pačios spyruokliuoja, tokiu atveju toks čiužinys nėra būtinas - pakanka netgi vieno porolono sluoksnio. Tačiau laikui bėgant, pigus užpildas gali pradėti išskirti toksiškas medžiagas. Todėl ekologiškai švarus lateksas, kokosas ir vilna yra tikrai geriau, nors ir brangiau. Praktiškas pasirinkimas - čiužinys su skirtingais paviršiais vasarai ir žiemai. Viena pusė šildo, o kita - vėsina. Beje, yra modelių su skirtingo kietumo pusėmis: tiks jei esate neramios prigimties ir dar nenusprendėte koks čiužinys jums geriausiai tinka.

Čiužinio kaina ir kokybė

Įtartinai pigūs pirkiniai dažnai būna nekokybiški. Tačiau viršutinė kaina neturi ribų. Čiužinių kokybės sąvoka apima geras medžiagas ir pagaminimo kultūrą, tačiau ne visuomet brangiausiais čiužinys bus geriausiais. Už vidutinę kainą galima rasti pakankamai patogių ir ilgaamžių produktų. Svarbiausia, kad miegojimo paviršius išliktų plokščias. Jei čiužinyje atsirado įdubimų, jis yra tiesiog nekokybiškas, su defektais arba naudotas.

Švara ir sveikata

Žinoma, jūs ne kartą skaitėte, kad lova - viena iš labiausiai pavojingų vietų namuose, kalbant apie bakterijas. Pagalvėse ir čiužiniuose gyvena dulkių erkutės, kurios minta epidermiu, riebalais ir prakaitu. Nepanikuokite! Pirma, įsigykite čiužinio apvalkalą, kurį galima lengvai išplauti. Yra modelių su nuimamu užvalkalu, todėl tokį įsigijus, nereikės apie tai galvoti. Antra, siurbkite patį čiužinį kartą per mėnesį, o kas šeši mėnesiai naudokite specialiąsias valymo ir dezinfekcijos priemones. Tuomet galėsite miegoti ramiai.